Zirkonyum Diş Fiyatları Ne Kadardır?

Published by: 0

zirkonyum diş fiyatları, zirkonyum kaplama, zirkonyum porselen

Zirkonyum diş kaplamaları hem estetik açıdan hem sağlık açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Zirkonyum porselenlerin diş eti ve dokusu ile olan uyumu metal destekli porselenlere oranla daha çok beğenilmesini ve tercih edilmesini sağlıyor. Devletin diş sağlığı konusunda uyguladığı politika nedeni ile zirkonyum diş fiyatları da büyük farklılıklar göstermektedir. Diş teli tedavisinde olduğu gibi sigortanın zirkonyum kaplamalarda da destek olmaması fiyatların yukarılara çıkmasına ve birçok yerde farklılıklar göstermesine neden oluyor. Anlayacağınız üzere zirkonyum diş fiyatları bölgeden bölgeye, doktordan doktora ve klinikten kliniğe büyük farklılıklar göstermektedir.

Zirkonyum Kaplamalarda Fiyatların Değişme Nedenleri

zirkonyum diş fiyatları, zirkonyum kaplama, zirkonyum porselenZirkonyum kaplamalar estetik açısından mükemmele yakındır ve iyi yapılmış metal destekli porselenlere oranla bile çok daha iyi gözükür. Metal destekli porselenlerde matlık ve pürüzler çok net belli olurken zirkonyum kaplamalarda bunların belli olması çok zordur. Sigara içenlerde oluşacak olan lekelenmeler ve pürüzler zirkonyum kaplamalarda çok fazla kendisini göstermez. Bu nedenlerle özellikle ön dişlerde zirkonyum kaplama tercih edilir. Bütün bunları göze aldığımızda ve zirkonyum porselenlerin uzun süreli dayandığını düşündüğümüzde zirkonyum kaplama için harcanan paraya üzülmemek gerekir. Ancak zirkonyum diş fiyatları özelinde baktığımızda arada büyük farkların oluşması insanların kafasını karıştırmıyor değil. Zirkonyum diş fiyatları İstanbul’da 350 TL’den başlıyor 1000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu tür büyük bir farkın olmasına rağmen zirkonyum kaplamalarda kullanılan malzemeler hemen hemen aynı malzemeler. En kaliteli malzeme ise zirkon kahn olarak dikkat çekiyor. Metal destekli porselenlere oranla daha pahalı olması anlaşılabilir bir durum olsada bizim toplumumuz için bu fiyatlar oldukça yüksektir. Ayrıca zirkonyum diş fiyatları son dönemde talebin artması ile birlikte bir miktar aşağıya inmiştir. Buna rağmen yüksek fiyatlarda dolaşıyor olması insanların daha büyük bir rağbet göstermesinin önünde engel oluyor.

Zamanla zirkonyum kaplamalara rağbet arttıkça fiyatların aşağıya ineceğini tahmin etmek zor olmasa gerek. Ancak devletin de diş sağlığı ile ilgili tedavileri artık sigorta kapsamına almalıdır. Çünkü insanların diş sağlığı her açıdan çok önemlidir. Diş sağlığı insanı hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkiler. Bu doğrultu da zirkonyum diş fiyatları devlet kontrolünde olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir